Türklerde Medyumluk, medyumlar,


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Türklerde Medyumluk
Esasen çok eskidir fakat halk diline hoca olarak yerleşmişliği vardır. Medyum kelimesi ülkemizde son 16 yılda yaygınlaşmıştır. Eski çağlarda yaşayan insanların inançlarına göre bazı nesnelerde uğur veya uğursuzluk bulunur. Uğur bulduğunu düşündüğü nesneyi boynuna asar yada yanında taşır. Bir taş parçası bir bitki bir mavi boncuk garip gözüken bir böcek kurt dişi ayı veya kartal tırnağı olabilir.

Türklerde Medyumluk bu muska ve tılsımların bozulması hususunda medyumluk çok etkilidir. Dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye'ye gelerek şifa arayan kişiler oldukça fazladır. Eski çağlarda yaşayan kişilerden bu yana Hastalıklardan nazardan göze görünmez bela ve kazalardan korunduklarına inanırlardı. Eski Romalılar Plinius'a göre zehirlenmekten korunmak için esrarengiz işaretler yazılmıştır. Muska tılsım gibi şeyleri üzerlerinde taşırlardı. Muska ve tılsımların en eski şekli mısırda bulunmuştur.

Din adamları Bu tılsım ve muskaları çeşitine göre değerlendirir bozulması gerekenleri bozarlardı bu güne kadarda bu şekilde süregelmiştir. Türklerde medyumluk bu şekilde ilerlemiştir.

Cahiliye döneminde yaşamış olan Türk uluslarında Muska tılsımlar kullanmak adeti ve bu tılsımların her türlü bela ve afetlerden koruyacağına inanmak çok yaygındı. on dördüncü yüz yılda budist ve manihaist Türklerinin yaşamış oldukları doğu türkistanda yapılan arkeoloji araştırmalarında elde edilen malzemeler arasında tılsım muska muhtelif dini formüller yazılı levhalar tahtalar yer almaktaydı.