Türklerde Büyü, büyü çeşitleri, büyüler,


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Türklerde büyü; Yüz yıllar öteye dayanmaktadır Türklerde büyü. Çeşitli şekillerde büyüler bulunduğunu önceki yazılarımda siz değerli takipçilerim ve okurlarıma belirtmiştim. Türklerde büyü konusunu detaylıca ele alalım. Halk arasında papaz büyüsü olarak bilinen en etkili en kötü büyüyü Dünya üzerinde çözebilen tek millet Türk Medyumlarıdır. Bakara 102 de şu şekilde yorumlanmaktadır. İslamda insanların büyü konusunda bilgi edinmeleri bulunması muhtemel gerçeklik payı araştırmaları haram sayılmak ile birlikte büyücüler gerçeğe yalan kattıkları insanları yersiz korku ve ümitlere saldıkları kuşkuya kaygıya sebep oldukları gerekçesi ile yerilmişlerdir.

Türklerde yapılan başlıca büyüler genelde Evliliği kurtarma, gönül bağı kopmuş kişiler arasında yeniden huzur ve muhabbeti sağlama, kötü yere basmış kişileri ve akıl sağlığını yitirmiş kişilerin psikolojik ve astral dengesini yeniden düzenlemek adına yapılan büyülerdir.

Bunlar dışındaki büyülerin kökenleri Türklerde yapılan büyüler ile uzaktan yakından alakalı değildir. Ermeni papaz ve diğer milletlerin hocalarının yaptığı kötü sayılan büyü çeşitleridir. Türklerde büyü bozma en yaygın olanıdır. Ancak Günümüzde bu hadise istismara daha fazla yönelmeyi artırmıştır. Büyü bozduğunu muska yaptığını iddia eden kişiler hocalar medyumlar oldukça fazladır. Ancak yine takdir siz değerli okurlarıma aittir. Genelde şahsıma başvuran müraacatcıların yakınmalarına göre bir çok kişi internet üzerinden bir medyuma başvurduğunu akabinde ise sonuç alamadığı gibi maddi olarak da zarara uğradığını beyan eden kişiler oldukça fazladır.

Babil'de sevgi ile ilgili büyülerin en ünlülerinin yapıldığını insanların yüreğine korku salındığını günümüze kadar gelen yazılı belgelerden öğreniyoruz. Sümerlerde, mısırlılarda sevgi le ilgili büyüler çok yaygındı. Bunu gösteren sevgi şiirleri, mektuplar, büyüyle ilgili belgelerde vardır. greklerde, romada, diğer akdeniz bölgeleri ve uluslarında gönül sevgi aşk büyüleri çok mu çok yaygındı. Hekate bu işlerin tanrısı sayıyorlardı, Hintliler, iranlılarda büyü daha çok din konusunu ilgilendiriyordu. Nedense onlarda sevgi işlerini konu edilen büyü örnekleri azdır.

Bu konuya hassasiyet göstermenizi ümid ederim. Sağlıcakla kalın.