Soğutma Büyüsü, ara açma büyüleri,


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Günümüzde büyü pek çok insanı muzdarip etmiş ve halende etmektedir. Bu büyülerden bir tanesi hakkında da siz kıymetli okuyucularımı bilgilendireceğim. Eşlerin sebebsiz yere birbirinden soğuması, veya iki sevgili birbirini çok seven insanların birden bire aralarının soğutma büyüsü yüzünden birbirlerinden uzaklaşması. Görünce bir birine özlem duyup bir araya gelince sebebsiz yere aralarına soğukluk girip aralarında tartışma kavga kin ve nefrete dönmesi. Aralarında ki konuşmaları bile yanlış anlayıp tartışmalar yapılmış olan soğutma büyüsünden olmaktadır. Genelde çogunlukta kadınlara yapılmakta. Pis hayvan kanını veya yağını okutup mezarlıkta bekletip evine eşyasına veya yatak odasına bulaştırmak, yediğine içtiğine karıştırmak,yoluna dökmek. Buna bir örnek farklı büyü türü evlenen iki insanın  arasını bozmak için veya intikam amaçlı yapılan  sogutma büyüleri, evli, evlenecek  veya birbirini çok seven kişilerin arasını açmak bozmak için kızın niyetine soğusun diye mezara kaşık gömmek bağlı olarak kilit yapıp akar suya bırakmak viran olmuş yere muska gömmek su varsa su kenarı yoksa bir ağaca yapılmış olan sihiri bağlamak, mezar toprağı ölünün baş ayak uçlarından alıp kızın yoluna dökmek suyun yönünde değişiklik yapmak gibi yapılan soğutma büyüsü yaparlar, Şimdi bile hala köy yerlerinde böyle soğutma büyüleri yapılmaktadır. Aslında çok kötü şeydir büyü yapmak iki seveni veya eşlerin arasını açmak Kur'an'ı Kerimde kesinlikle yasaklanmıştır Peygamber Efendimizin de bu konularda bir çok hadis vardır, en güzeli böyle büyü yapmaktan uzak durmaktır.
Soğutma büyüsü olarak nitelendirdiğimiz büyü çeşitidir. Eşleri birbirinden soğutmak, iki sevgiliyi birbirinden ayırmak veya birbirine çok yakın iki insanın arasını açmak için yapılan büyü çeşitlerinin tümüne soğutma büyüsü demekteyiz.
Bu tür büyüler çok kötü ve büyük günahtır bu
gibi büyülerden uzak durmak en güzelidir, yuva yıkanın yuvası olmaz bunun yerine birleştirici iyilik üzere olunması nekadar iyidir, Bu konu hakkında bakara 102 ayetinde harut ve marut isimli melekler kelamı kadimde anlatılmıştır, bu ve bu gibi büyülerden uzak durmamız yoksa ahiretimizi kaybedeceğimiz anlatılmıştır. Onlar tutturdular Süleyman (a.s)’ın mülkü  salatanatı üzerine şeytanların uydurup takib ettikleri tilavet ettiği (okuduğu) şeylere (büyüye) tâbi oldular  Oysa Süleyman (a.s), inkâr etmedi (sihir yapmadı ve kâfir olmadı). Fakat şeytanlar insanlara (nasa) sihir ta'lim ediyorlar ve Babil şehrine indirilmiş olan iki meleğe, Harut ve Marut’a indirilen şeyleri öğretmekle kâfir oldular. Oysa onlar, “Biz sadece bir fitneyiz (sizin için bir imtihanız). O halde sakın büyü (sihir) ilmini öğrenerek kâfir olmayın. demedikçe hiç kimseye bunu öğretmezlerdi. Fakat o ikisinden, bir erkek ile onun karısının arasını açacak şeyler öğreniyorlardı ve de onlar, Allah’ın izni olmadan onunla sihirle (büyü) hiç kimseye zarar verebilecek değillerdi. Ve onlar kendilerine fayda vermeyen, zarar veren şeyleri öğreniyorlar. Ve andolsun ki onlar, onu sihri ve ona ait bilgileri, satın alan kimsenin ahirette bir nasibi olmadığını kesin olarak öğrendiler. Elbette onunla büyüye (sihre karşılık) nefislerini sattıkları şey ne kötü, keşke bilselerdi.
Eğer çevrenizde, yakınınızda soğutma büyüsüne mağruz kişiler var ise. İrtibat sayfamdan bana ulaşarak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.
Saygılarımla
Medyum Kenan TEKE