Şifalı Bitkiler H, hardal,


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Hardal ve tere tohumuna kıymet veriniz cenabı celle ve ala onları her derde şifa kılmıştır,öksürük ğöğüs ağrılarını giderir burun tıkanıklığını giderir ilaç yapımında kullanılmakta kan yapıcıdır .
Haşhaş baş ağrısına çıbanlara ilaç yapımında kullanılır suyu uyku verir balla kaynatıp icilirse öksürüğe fayda verir.
Hatmi Öksürükte balgam sökmede boğmacada boğaz ağrılarında faydalıdır tohumu taşları eritir .
Havlıcan galiz yelleri dağıtmada balla yenirse mideye güç verir balla yenirse şehvete faydalıdır boğazı yumuşatır suyu içilirse.
Havuç gözün en güçlü ilacıdır erkeklik duygusunu sevişme gücünü artırır ağrı ve yaralara ilgili ilaç yapımında kullanılmaktadır.
Hayıt İshalde akrep sokmalarında kulak ağrısında ayal şişmesinde çocuk sancılarında kullanılmakta.
Hazambel bal ile yenir içilirse taşları eritir boğaz bademcik öksürüğe nefes darlığına mide zafiyetine damar tıkanıklarına karşı şifa verir.
Helile karası sarısı kabili sairi isimleri ile 4 türü vardır bunlar dalak soğuk algınlığı gençleştirme safra balgam ve tedirgin edici olaylarda ilaç olarak yapılmaktadır.
Hıthıt idrar tıkanıklığı mide üşütmesi soğuk algınlığında kullanılır balgamı sinir zafiyetini düzenler sara hastalığına ilaçtır.
Hıyar salatalık sarılık hastalığına mide yanmasına faydalıdır yanmış safrayı vücuttan atmaya yarar  suyu içilir.
Hindiba bağırsak tıkanıklarına fayda verir safrayı keser mideyi rahatlatır. Hindibayı silkmeden yiyiniz, zira cennetten üzerine damla düşmediği bir gün yoktur buyurmuşlardır.
Hindistan cevizi bal veya şekerle yenirse meniyi çoğaltır.
Hunnap kalp çarpıntısını keser damar sertliğine fayda verir.
Hurma sık sık yenirse kulunçtan kurtarır, öksürüğü keser balgamı atar erkekliğe fayda verir sürme yapılırsa göze kuvvet verir. Bir kimse sabahleyin acve denilen hurmadan yedi tane yerse, o kimseye o gün içinde zehir ve sihir tesir etmez. Bu hurmayı kainatın efendisi Peygamber efendimiz (s.a.v.) kendi eli ile dikmiş olduğu hurma ağaçlarından. Hurma yemek kulunçtan kurtarır .Acve hurması cennet meyvelerindendir, zehire karşı şifadır. Tirmizi rivayet etmiştir.