Salı Merih Yıldız Saati, merih saati


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Salı gününün ilk saati: Merih kevkebinin özel günü ve saatlarının canlılardaki etkisi. Bu gök yıldızı (kevkebi) beşinci gök katının yıldızlarındandır,kırmızımtrak renkte olup başı kesik gibidir. Bu uydu (yıldız) kevkebin günü (salı). Burçları da Hamel- Oğlak ve Akreb' dir. Allah'ın güzel adlarından esmaül hüsnalarından Ya Malik- Ya Kuddüs adlarını taşır, bu uydu yıldızının Allah katında vekil Melaikesi (Azrail) dir.
 
Şayet bu gibi bir günde arzulamış olduğun işlerden her hangi bir işi yapmak istersen önce Allah'tan, sonrada onun vekil Melaikesinden yardım istemeli ve tesbihini okumalısın, bu tesbihi işe başlamadan önce ve işin sonunda tekrarlayıp okumak icab etmektedir. Çünkü ameller şartlarla gerçekleşir, kim ki şartları bihakkın yerine getirirse vekil melaike Azrail yönünden işi tamamlanmış olur. 
Bu kevkebin (yıldızın) ağacı da (Leba müna) adlı ağaçtır. Bunun binek hayvanı da kırmızı veya kırmızı karışımı bir inektir, bu günün ilk saati uğursuz ve aksi bir saattır, ancak savaş, döğüş,fesad ve kargaşalıklara elverişlidir. Bu kevkeb (yıldız) beşinci gök katından çıkar . Her burçta 40 gün kalır , 20 ay içinde bütün gök katlarına uğrayarak geçer , her durak veya menzilde 12 gün kalır. Bu kevkebe (yıldıza) atfedilen sıfatlar şunlardır .Şecaat ,kabalık , zahmet ve yorgunluk , hiddet , hainlik , alcaklık , başarı , yenmek , güç gibi bu ve buna benzer sıfatlardır .