Medyum ve Medyumlar Hakkında Bilgi


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Medyum Nedir ? Halk arasında Medyum

Medyum ruhbilimcilere göre varolduğumuz gezegen ile ruhani dünya arasında iletişime geçen kişilere verilen isimdir.
Peki bu medyum ne yapar ? Siz değerli okurlarımız için kısaca açıklayalım.

Medyum kelimesini duyduğunuzda aklınızda canlanan ilk şey büyü yapıp fal bakan ve geleceği gören kişilerdir. Bu aklınızda canlanan şeyler tam olarak doğru değildir. Örneğin geleceği kimsenin görmesi mümkün değildir. Böyle bir şey söyleyen varsa bu kişilere itimat etmeyiniz. Bunlar kesinlikle sahtekar insanlardır ve sizleri dolandırmak amacıyla geleceği gördüklerini iddia edenlerdir. Medyum kişiler en fazla geçmiş deneyim ve ruhani birikimleri ile gelecekte olabilme ihtimali olacak şeyleri önsezileriyle sizlere aktarabilirler. Eğer ki bir işe kalkışacakken bu işin nasıl sonuçlanacağını sizin için hayırlı mı olup olmayacağını merak ediyorsanız istihare'ye yatabilirsiniz. Peki nedir bu istihare ?

İstihare nedir, namazı nasıl kılınır?

İstihare, bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için abdest alıp iki rekât namaz kıldıktan sonra bu husustaki duayı okuyarak o işle ilgili rüya görmek üzere uykuya yatmaktır.

İmam-ı Gazali hazretleri buyuruyor ki:

Dört şeyi yapan dört şeyden mahrum kalmaz:

Şükreden ve nimetin artmasından.

Tevbe eden, kabulden.

İstihare eden, hayırdan.

İstişare eden, doğruyu bulmaktan, hakikate ulaşmaktan mahrum olmaz.

Gelelim tekrar konumuza. Özünde her insanın özdoğasında önsezileri ve altıncı his olarak adlandırılan sezgileri vardır. Medyumluk ise bu hislerin gelişmişlik, geliştirilmişlik düzeyiyle alakalı olan bir durumdur. Yani medyumluk geleceği bilmek değil, ruhani sezgilerle, hislerle gelecek hakkında önsezide bulunmaktır.
Medyumlar trans yöntemi ile ruhani odağını ve hislerini beyin enerjisi ile birlikte düşünmesi gereken konuya,olaya odaklayarak durumdaki gizemin bilinmeyen hallerini anlamaya hissetmeye çalışır.