Hz. Muhammed (s.a.v.) ve cinler, cinlerin esrarı


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Peygamber efendimiz ve cinler : Peygamber efendimiz ve cin' hame'nin konuşması : Enes Bin Malik (radiyallahu anh) buyuruyor. Hazreti peygamber ile mekke dağlarına çıkmıştık. Asasına dayanarak yürüyen ihtiyar adam geldi, efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem): Sen cinlerin yürüyüşü ile yürüdün, keza sesinden öyle, buyurunca ihtiyar evet dedi efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) yine ona hitaben: Hangi cinlerdendensin? diye sordu ihtiyar:

Yaşlı olan cin Ben Hametüb nilhiyem'im diye cevap verdi.
Bunun üzerine Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem): Üzerinden ne kadar zaman geçti? diye sordu (kaç yaşındasın) Habil Kabil'i öldürdüğünde bir kaç yaşında oğlan çocuğu idim. Küçük tepeler üzerinde hayvanları öldürür, insanların arasını açardım cevabını verdi. Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem): Ne fena bir işle meşgul oluyormuşsun diye buyurunca, cin şöyle dedi:

Ya Resulullah bana sitem etme . Zira ben Hazreti Nuh (aleyhisselam)'a iman edenlerdenim ve onun huzurunda tevbe ettim. Nuh ağladı ve beni de ağlattı. Allah hakkı için o günden beri isyanıma nadimim. Hazreti Hud'a İbrahim'e de yetişip onlarada iman ettim. Nemrut, Hazreti İbrahim'i ateşe atarken onunla beraberdim . Hazreti Yusuf kuyuya atılırken onunlada beraberdim. Kuyunun aşağısına ondan evvel inmiştim. Hazreti Şuayb ve Hazreti Mûsâ ile beraber yanlarında oldum. Hazreti İsa'ya mülaki oldum (görüstüm). O bana :

Eğer Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem)'e mülaki olursan (görüşürsen) benden selam söyle demişti. Ben onun selamını tebliğ ediyorum .Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) selamı alıp: Ya Hame muradın nedir ? dedi, Cin: Hazreti Mûsâ bana Tevrat'ı talim etti. Hazreti İsa İncil'i öğretti. Sende Kur'an'ı öğret diye niyazda bulundu. Bir rivayete (anlatılana ) göre Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem) ona on süre öğretti. Efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem)'in vefatından sonra mezkur cin bir daha gelmedi.