Gezegenlerin Dost ve Düsmanlıkları Anasırı Erba Hava Su Toprak Ateş


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Anası erbanın Birbirine Dost Ve Düşmanlığı : Ates hava ile dost, su ile düsmandır. Toprak su ile dost, hava ile düsmandır. Hava ates ile dost, toprak ile düsmandır. Su toprak ile dost, ates ile düsmandır.

Gezegenlerin dost ve düşmanlıkları, Özellikleri Zühal gezegeninin tabiatı son derece kuru soguk olup, anasırı toprak, cinsiyeti disi ve gündüz diye itibar olunur. Bu gezegen gögün celladı olup, yedinci kat gökte dogar. Nahıs (Kötü) olup, en büyük ugursuz gezegendir.

Müsteri gezegeninin tabiatı nemli sıcak olup, anasırı ates, cinsiyeti erkek ve gündüz diye itibar olunur. Bu gezegen gögün kadısı olup, altıncı kat gökte dogar. Said (iyi) olup, en büyük ugurlu gezegendir. Merih gezegeninin tabiatı asırı derecede kuru sıcak olup, anasırı ates, cinsiyeti erkek ve gece diye itibar olunur.

Bu gezegen gögün beyi olup, besinci kat gökte dogar. Nahıs olup en küçük ugursuz gezegendir. Sems gezegeninin tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ates, cinsiyeti erkek ve gündüz diye itibar olunur. Sems gezegeni gögün Bastların Usulü Vefklerin Sırrı Ve Havassı 19 sultanı olup, dördüncü kat gökte dogar. Said olup, en büyük nurlu gezegendir.

Zühre gezegeninin tabiatı kuru soguk olup, anasırı toprak, cinsiyeti disi ve gece diye itibar olunur. Zühre gezegeni gögün dansözü olup, üçüncü kat gökte dogar. Said olup en küçük ugurlu gezegendir.

Utarid gezegeninin tabiatı kuru soguktur. Cinsiyeti disi ve gündüz diye itibar olunur. Bu gezegen gögün katibi olup, ikinci kat gökte dogar. Mümtezic (bitisik) olup, dört unsurda mevcuttur. Utarid gezegeni iyi ile iyi, kötü ilede kötü olur.

Kamer gezegeninin tabiatı nemli soguk olup, anasırı su, cinsiyeti disi ve gece diye itibar olunur. Bu gezegen gögün tabibi olup, birinci kat gökte dogar. Said olup, en küçük nurlu gezegendir. Müsteri ve Zühre gezegenleri Sa’deyn, Zühal ve Merih gezegenleri nahseyn,

Müsteri ve Zühre gezegenlerine ulviyen, Zühal ve Utarid gezegenlerine sufliyen, Günes ve Kamer gezegenlerine neyreyn, ugurlu bir gezegenle birlesince ugurlu, ugursuz bir gezegenle birlesince ugursuz olma halinede mümtezic denir. Birbirlerine Dost Olan Gezegenler Zühal ile Merih gezegeni birbirine dosttur.

Müsteri ile Kamer gezegeni birbirine dosttur. Merih ile Zühre gezegeni birbirine dosttur. Sems ile Utarid gezegeni birbirine dosttur. Zühre ile Kamer gezegeni birbirine dosttur. Utarid ile Zühre gezegeni birbirine dosttur.

Kamer ile Müsteri gezegeni birbirine dosttur. Birbirlerine Düşman Olan Gezegenler Zühal ile Sems gezegeni birbirine düsmandır. Müsteri ile Zühre gezegeni birbirine düsmandır. Merih ile Utarid gezegeni birbirine düsmandır. Sems ile Kamer gezegeni birbirine düsmandır. Zühre ile Zühal gezegeni birbirine düsmandır.

Utarid ile Müsteri gezegeni birbirine düsmandır. Kamer ile Merih gezegeni birbirine düsmandır. Gezegenlerin birbirine düsmanlıgı bu tertip üzerinedir. Gezegenlerin Seref zamanı Sems gezegeninin serefi Hamil burcundadır. Kamer gezegeninin serefi Sevr burcundadır. Müsteri gezegeninin serefi Seratan burcundadır. Utarid gezegeninin serefi Sünbüle burcundadır. Zühal gezegeninin serefi Mizan burcundadır.

Merih gezegeninin serefi Cedi burcundadır. Zühre gezegenini serefi Hut burcundadır. Gezegen Günleri Pazar gününün gezegeni Sems ( Günes ) tir. Pazartesi gününün gezegeni Kamer ( Ay ) dir. Salı gününün gezegeni Merih ( Mars ) tir. Çarsamba gününün gezegeni Utarid ( Merkür) dir. Persembe gününün gezegeni Müsteri ( Jüpiter ) dir.

Cuma gününün gezegeni Zühre ( Venüs ) dir. Cumartesi gününün gezegeni Zühal ( Satürn ) dir. Gezegenlerin Buhuru Zühal gezegeninin buhuru Meyali sailedir. Müsteri gezegeninin buhuru Sandalı asferdir. Merih gezegeninin buhuru Kust ve Topalak kabugu Sems gezegeninin buhuru Senderus ve Misktir. Zühre gezegeninin buhuru Ud ve Mastakidir.

Utarid gezegeninin buhuru Muklil ezraktır. Kamer gezegeninin buhuru Lübani zekerdir. Bastların Usulü Vefklerin Sırrı Ve Havassı 21 Günlerin Müvekkilleri Her günün Ulvi ve ardi müvekkilleri vardır. Günlerin Ulvi müvekkilleri sunlardır:

Ulvi Olanlar Pazar Gününün Ulvi Müvekkili Rukyail Pazartesi gününün Ulvi Müvekkili Cebrail Salı gününün Ulvi Müvekkili Semsemai Çarsamba gününün Ulvi Müvekkili Mikail Persembe gününün Ulvi Müvekkili Sarfeyail Cuma gününün Ulvi Müvekkili Anyail Cumartesi gününün Ulvi Müvekkili Kesfeyail Günlerin Şer Müvekkilleride sunlardır:

Pazar gününün Ardi Müvekkili Müzheb Pazartesi gününün Ardi Müvekkili Mürre Salı gününün Ardi Müvekkili Ahmer Çarsamba gününün Ardi Müvekkili Burkan Persembe gününün Ardi Müvekkili Semhures Cuma gününün Ardi Müvekkili Ebyad Cumartesi gününün Ardi Müvekkili Meymun.

1- Hamel (Koç) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ates ve gezegeni Merih (Mars) tir. Hamel burcunun cinsiyeti erkek, madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve buhuru Sandaldır. Dost burcu İkizler, düsman burcu yengeçtir. Tabiatı itibariyle düsmanı dört unsurdan biri olan Su dur.

2- Sevr (Boga) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soguk olup, anasırı toprak ve gezegeni Zühredir. Boga burcunun cinsiyeti disi, madeni bakır, günü Cuma, gecesi Salı ve buhuru Lübandır. Dost burcu Yengeç, düsman burcu Aslandır. Tabiatı itibariyle düsmanı dört unsurdan biri olan Havadır.

3- Cevza (ikizler) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı hava ve gezegeni Utarid (Merkür) tir. İkizler burcunun cinsiyeti erkek, madeni civa, günü Çarsamba, gecesi Pazar ve buhuru ise Mastakidir. Dost burcu Aslan, düsman burcu Balıktır. Tabiat itibariyle düsmanı dört unsurdan biri olan topraktır.

4- Seretan (Yengeç) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soguk olup, anasırı Su ve gezegeni Kamer (Ay) dir. Yengeç burcunun cinsiyeti disi, madeni gümüs, günü Pazartesi, gecesi Cuma ve buhuru Misktir. Dost burcu Boga, düsman burcu Hameldir. Tabiatı itibariyle düsmanı ise dört unsurdan biri olan Atestir.

5- Esed (Aslan) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ates ve gezegeni Sems (Günes) dir. Aslan burcunun cinsiyeti erkek, madeni altın, günü Pazar, gecesi Persembe ve buhuru Uddur. Dost burcu İkizler, düsman burcu Bogadır. Tabiat itibariyle düsmanı Sudur.

6- Sünbüle (Basak) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soguk olup, anasırı toprak ve gezegeni Utarid (Merkür) dir. Basak burcunun cinsiyeti disi, madeni civa, günü Çarsamba, gecesi Pazar ve buhuru ise Mastakidir. Dost burcu Akrep, düsman burcu Yaydır. Tabiatı itibariyle düsmanı dört unsurdan biri olan havadır.

7- Mizan (Terazi) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı Hava ve gezegeni Zühre (Venüs) dir. Terazi burcunun cinsiyeti erkek, madeni bakır, günü Cuma, gecesi Salı ve buhuru Lübandır. Dost burcu Yay, düsman burcu Oglaktır. Tabiatı itibariyle düsmanı Topraktır.

8- Akreb (Akrep) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soguk olup, anasırı Su ve gezegeni Merih (Mars) tir. Akrep burcunun cinsiyeti disi, madeni demir, günü Salı, gecesi Cumartesi ve buhuru Sandaldır. Tabiatı itibarı ile düsmanı Atestir.

9- Kavs (Yay) burcu: Bu burcun tabiatı kuru sıcak olup, anasırı ates ve gezegeni Müsteri (Jüpiter) dir. Yay burcunun cinsiyeti erkek, madeni Kalay, günü Persembe, gecesi Pazartesi ve buhuru Bastların Usulü Vefklerin Sırrı Ve Havassı Ladendir. Dost burcu Kova, düsman burcu Balıktır. Tabiatı itibariyle düşmanı su dur.

10- Cedi (Oglak) burcu: Bu burcun tabiatı kuru soguk olup, anasırı Toprak ve gezegeni Zühal (Satürn) dir. Oglak burcunun cinsiyeti disi, madeni kursun, günü Cumartesi, gecesi Çarsamba, buhuru Harmeldir. Dost burcu Balık, düsman burcu Koçtur. Tabiatı itibariyle düsmanı dört unsurdan biri olan Havadır.

11- Deliv (Kova) burcu: Bu burcun tabiatı nemli sıcak olup, anasırı Hava ve gezegeni Zühal (Satürn) dir. Kova burcunun cinsiyeti erkek, madeni Kursun, günü Cumartesi, gecesi Çarsamba ve buhuru Harmel olup, dost burcu Balık, düsman burcu Akreptir. Tabiatı itibarıyla düsmanı topraktır.

12- Hut (Balık) burcu: Bu burcun tabiatı nemli soguk olup, anasırı Su ve gezegeni Müsteri (Jüpiter) dir. Balık burcunun cinsiyeti disi, madeni Kalay, günü Persembe, gecesi Pazartesi gecesi olup, buhuru ise Ladendir. Dost burcu Boga ,düsman burcu ise İkizlerdir. Tabiatı itibariyle düsmanı Atestir.

Oniki burcun gezegenleri, ayları, madenleri, yönleri ve cinsiyeti Vardır. Birbiirine Dost Olan Burclar Hamel ile Cevza burcu birbiriyle dosttur. Sevr ile Seretan burcu birbiriyle dosttur. Cevza ile Esed burcu birbiriyle dosttur. Seretan ile Sevr burcu birbiriyle dosttur. Esed ile Cevza burcu birbiriyle dosttur. Sünbüle ile Akreb burcu birbiriyle dosttur.

Mizan ile Kavs burcu birbiriyle dosttur. Akreb ile Sünbüle burcu birbiriyle dosttur. Kavs ile Deliv burcu birbiriyle dosttur. Cedi ile Hut burcu birbiriyle dosttur. Deliv ile Hamel burcu birbiriyle dosttur. Hut ile Sevr burcu birbiriyle dosttur. Birbirine Düsman Olan Burclar Hamel ile Seretan burcu birbirine düsmandır. Sevr ile Esed burcu birbirine düsmandır. Cevza ile Hut burcu birbirine düsmandır. Seretan ile Hamel burcu birbirine düsmandır.

Esed ile Sevr burcu birbirine düsmandır. Sünbüle ile Kavs burcu birbirine düsmandır. Mizan ile Cedi burcu birbirine düsmandır. Akreb ile Deliv burcu birbirine düsmandır. Kavs ile Hut burcu birbirine düsmandır. Cedi ile Hamel burcu birbirine düsmandır. Deliv ile Akreb burcu birbirine düsmandır. Hut ile Cevza burcu birbirine düsmandır. Toprak ile su birbirinin dostudur. Ateş ile hava birbirinin dostudur.Toprak ile hava birbirinin düşmanıdır. Ateş ile su birbirinin düşmanıdır.

Dost Burçlar: Hamel (Koç) burcu Cevzâ (İkizler) burcuyla dosttur. Sevr (Boğa) burcu Seretân (Yengeç) burcuyla dosttur. Cevzâ (İkizler) burcu Esed (Aslan) burcuyla dosttur. Kavs (Yay) burcu Delv (Kova) burcuyla dosttur. Sünbüle (Başak) burcu Akreb (Akrep) burcuyla dosttur. Mizan (Terazi) burcu Kavs (Yay) burcuyla dosttur. Cedy (Oğlak) burcu Hut (Balık) burcuyla dosttur. Delv (Kova) burcu Hamel (Koç) burcuyla dosttur. Hud (Balık) burcu Sevr (Boğa) burcuyla dosttur. Akreb (Akrep) burcu Cevzâ (İkizler) burcuyla dosttur.

İşte bu burçların mensubu olanlar birbiriyle güzelce anlaşabilir ve tam ülfet kurarak hayatlarını sürdürebilirler. Düşman Burçlar: Sünbüle (Başak) burcu Kavs (Yay) burcuyla düşmandır. Akreb (Akrep) burcu Delv (Kova) burcuyla düşmandır. Kavs (Yay) burcu Hud (Balık) burcuyla düşmandır. Cedy (Oğlak) burcu Hamel (Koç) burcuyla düşmandır. Hud (Balık) burcu Cevzâ (İkizler) burcuyla düşmandır.