Erkek bağlama, bağlama büyüsü


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Eskiden köylerde bir gelenek,bir inanç vardı, Erkek bağlama büyüsü yapma yani yeni evlenen bir erkeğin gerdek gecesi gerekli görevini yerine getirmesini önlemek için gizli bir takım işler yapılırdı erkek bağlama için. Bunlara büyü de denirdi, sihir de köylüler sihir'e siyir derlerdi. Bağlandığı söylenen erkek gerdek gecesi gelinle yatınca gerekli işlemi yerine getiremez, gelin sabahtan gene odasından kız olarak çıkar.

Bunu yapan ya kızı seven veya birisinin erkeğe düşman biri olmasından dolayı yapılırdı, erkek bağlama genelde şu şekilde olur,

1- Erkek bağlama yapma işi için erkek gerdeğe girmeden dualar okuyarak, erkeğin adını anarak bir yere çivi çakmak, O çivi orada durduğu sürece güveyi (damat) gelinle birleşemez (beraber olamaz) onun kızlığını ortadan kaldıramazmış.

2-  Gene dualar okuyup üfleyerek bir kilidi kilitleyip anahtarı bir yere saklamak, o kilit kapalı kaldığı sürece gene erkek kıza dokunamaz, başarı sağlayamaz ve beraber olamaz
.

3-
Düğün gecesi damadı bağlamak amacıyla ona sezdirmeden başının üzerinde silah atmak.

4- Bir mendili, bir ipi, bir ipliği üzerine çeşitli dualar okuyup dügüm atmak bunu bazan karanlıkta veya akarsu, mezarlıklara bırakmak. 

5- İki tahtayı, iki ağacı, veya iki kaşığı birbirine bağlayıp, erkek bağlaması yapılır. Veya bunları birbirine erkek bağlama niyetiyle çiviyle çakmak. 6- Erkeğin adını anarak, onu bağlamayı amaç edinerek tabanca yada tüfekle namluya mermi sürüp ateşlemeden bırakmak, kilidi önce açıp sonrası o kişi niyetiyle kilitlemek. Bu gibi durumlarda bağlana erkeğin çözüle bilmesi için adı geçen büyü türlerini bozmak büyü bulunursa çiviyi sökmek,çakılı tahtaları ayırmak, namluya sürülen mermiyi cıkarmak veya tabancayı ateşlemek.

Bunları yaparken de bağlı erkeğin üzerindeki büyüyü bozmak için bu konuyla alakadar (Kur'an)'daki ayetler ve sureler okunur bağlı kimsenin bağlılığını açmak gerekir bu şekilde uygulanırsa o büyüden eser kalmaz.