Cumartesi Zühal Yıldız Saati


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Cumartesi gününün ilk saati: Zühal kevkebinin özel günü ve saatlarının canlılardaki etkisi. Zühal kevkebi Yedinci gök yıldızı veya uydusudur, bunun bağlı olduğu gün ve günlerden Cumartesi günüdür. Bu kevkebin burcu da Oğlak ve Kova burçlarıdır. Allah'ın güzel adlarından esmaül hüsnalarından (Ya Fettah - Ya Rezzak) adlarına intisabı vardır. Birinci isim değeri 489 dur ikinci isim ise 308 dir. Bu yıldızın, kevkebin Allah katında vekil Melaikesi de (Kesfiyail) dir.

Böyle bir gün içinde düşünüp tasarladığın bir işi yapmak için önce Allah'a sonra da bu yıldızın veya uydunun vekil Melaikesinden yardım istemelisin ? Bu tasarlamış olduğun işe başlamadan önce işinin hitamında tesbihini yazar ve okur böylece işe başlar ve işini sona erdirirsin. Bilindiği gibi Ameller şartlarla gerçekleşir. Bu şartları yerine getirenler yaptığı işlerde başarı elde ederler ve dilekleri gerçekleşir.

Zühal kevkebi siyah renkte olup yarı yarıya oynaktır, siyahlığı gayet tatlı ve güzeldir. Bunun için bu kevkeb (yıldız) daimi olarak uğursuzluk taşır, zira hareketi dağınık yarı yarıya oynaktır. Zühal Yıldızı (kevkebi) dördüncü felekten çıkar, bazılarıda 6.cı veya 7.nci felekten çıktığını söylerler. Böylece her burçta 2.5 sene kalır, bütün feleklere ve gök katlarına 30 sene süre ile uğrayıp geçer.
Bu kevkeble (yıldızla) bağlantısı olan sıfatlar şunlardır: Ahmaklık, cehalet, korkaklık,cimrilik, kin, yalan, kalleşlik, gevezelik, geri zekalık, tenbellik, dert, ziyan, gibi sıfatlardır. Çünkü Zühal kevkebi (yıldızı) toprakcıl ve rüzgarlıdır.