Çarşamba Utarid Yıldız Saati, utarit saati


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Çarşamba gününün ilk saati: Utarid kevkebinin özel günü ve saatlarının canlılardaki etkisi. Bu kevkeb (yıldız) Gök yüzünde gizlice ışıldayan ve kırmızıya çalan rengiyle görülür. Bu yıldıza bakanlar bunu ayni renkte sabit bir yıldız olarak görmezler. Kâh parlayan kâh sönen hali vardır. Bu Yıldız rüzgârlı olup ikinci gök katında bulunur. Burçlardan İkizler ile Başak burcuna, günlerden ise çarşamba gününe intisabi vardır. Bu kevkebi (yıldızı) Utarid beyaz bir kevkebtir. Kısmetini ikizler ve başak burçlarından alır. Şayet bu günün ilk saatında yüzük, mühür gibi şeyler yapmak istersen gümüş ve bakır karışımı dört köşe ufa bir plaka yaparsın üzerine iki satır halinde yazarsın ve bu plakayı üzerinde taşırsın, her türlü bela ve tehlikeye karşı senin manevi koruyucun olur. Utarid yıldızı (kevkebi) Nevruz girdikten sonra 50 veya 70 gün geçmeyince gökte görülmez daimi olarak doğuda görülen  yeri o yöndedir. Bir takım kişilerde bu yıldızın (kevkebin) nevruzdan 20 günden 70 güne kadar görüldüğünü iddia ederler.

Bu yıldız (kevkeb) her burçta 28 gün kalır, gök katlarından altı ayda bir uğrayarak geçer. Bu kevkeble nisbeti olan sıfatlara gelince şunlardır : Akıl, sanat, mantık, belegat, hamaratlık, konuşkanlık, hüner, zihni kavrama, bilgi, dostluk, zeka, hesab, kitap, ince nazik sanatlar, yazışmalar, elçilik, çocuk yetiştirmek için öğretmene teslim etmek, sanayie başlama, aletlerin yapımı, kuyumculuk, ipekli kumaş dokumaları, çini işleri, gibi sıfat ve amellere intisabı vardır.

Ve yine Allah'ın güzel adlarından (Ya Ali Ya Azim) e, intisabi olmakla birlikte, Allah katında koruyucu ve vekil Melaikesi de (Mikail) dir, esmaül hüsnaları sayı değeri birincisi 110 ikincisi ise 1020 dir bu sayılara intisablıdır. Utarid yıldızı (kevkebi) Nevruz girdikten sonra 50 veya 70 gün geçmeyince gökte görünmez daimi olarak doğuda görülen yeri yönündedir. Bir takım kişilerde bu kevkebin nevruzdan  20 gün sonra ğöğün doğu kesiminde 20 günden 70 güne kadar görüldüğü iddia ederler.

Bu yıldız ikinci gök katı yıldızıdır (kevkebi) Gök katlarına On (10) ayda bir uğrayarak geçer. Her burçta yirmi beş (25)gün kalır. Allah daha iyisini bilir. Her menzilde de (durak ta) sekiz gün kalır. Allah en iyisi en doğrusunu bilir. Şayet gebe kadın (hamile) bu ateş yıldızı (kevkebi) olan utaridin birleşmesi (mukareneti) sırasında doğum yaparsa doğan çocuk erkek olur bu çocuğun ölümü (vefatı) kılıç, bıçak yani kesici bir alet demir madeninden olur. Şayet bu yıldız (kevkeb) ateşli olmayıb toprakımsı ise, doğan kişi (çocuk) bir hastalıktan ölür (vefat eder).Şayet bu kevkeb (yıldız) rüzğarlı ve esintili bir sırada iken doğmuş yani dünyaya gelmişse bu kişinin ölümü yelden (rüzğardan) olur. Şayet bu kevkeb (yıldız) sulu iken dünyaya gelmiş ise (doğmuşsa) doğan çocuk denizde ölmüş olur.
Allah en iyi en doğrusunu bilir.