Büyülerin konuları ve dönemler, tarihte büyüler


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

Sevgi aşk olanla ilgili olanlardır. Büyülerin konuları ve dönemleri, Babilde sevgi ile büyünün en iyileri yapılırdı insanların yüreğine korku salındığı yazılı belgelerden öğreniyoruz. Sümerler ve mısırlılarda bu büyü meşhurdu bunu gösteren sevgi şiir ve mektupları ilgili belgeler vardır Greklerde yunanlar romalılarda akdeniz bölge ulusunda sevgi büyüleri çok yaygındı. Hintliler ve İranlılarda büyü din konularını içerirdi nedense onlarda sevgi büyüleri azdır.
1- Sevgililerin birbirine karşı yaptırdığı büyüler. Sevipte sevilmeyenler sevdiğine kavuşamayanlar sevgilisini kendisine çekmek isteyenler gönlü çelmek bunlar çiçekler yapraklar kemikler boncuklar gibi şeylerle yaparlardı. 2- İnsanları birbirinden ayırmak uzaklaştırmak soğutmak için büyüler kıskançlık düşmanlık iki sevgiliyi ayırmak soğutmak araya nifak sokmak bunlar iyi sayılmaz kadının sevdiği vardır eşinden ayrılacaktır eşi kendinden soğutmak uzaklaşması için yada sevdiği kız başkasıyla beraber olamaması için büyü yaptırırlardı. 3- Evlenen erkeği ya da gelini gerdeğe girmeden bağlamak erkeği başarısızlığa uğratmak için büyüde doğa olaylarından doğan başına yıkım getirmek evini barkını terk ettirmek kötülük büyüleri yapılırdı. Birde korunmak için düşman ve silaha karşı yapılan büyülerdi ve göz değmesi nazar için bazen bu nazar cinler dende olabilir nazar amaçlı da yaparlardı.
Asurda Büyü :3 Bölümdü a- Sahiru büyüleme uzmanı. b- Kassapu iksir ve zehir uzmanı. c- Patistu merhem uzmanı cadı. Bu büyülerden korunmak içinde asur da su ile yıkanmak bu duayı okumakta idiler vücudumda bulunan her kötü şey ellerimle yıkadığım zaman sularla birlikte gitsin.ve en çok güneş tanrısı samas ateş tanrısı gibi sihirbaz tanrı marduk ve lugalgirra ya dua ederlerdi.
Büyü Belirtileri. Yedi gezegen büyüleri yıldızlara tapan sabiler İbrahim aleyhisselam bunlara gönderilmişti ilizyonist ve altıncı hissi güçlü olanların yaptıları büyüler yeryüzündeki ruhlar cinler ve şeytan larla göz boyamam imaginasyon göz yanılgısı sihirbaz büyüleri kalbe tesir etme sebebsiz iç korkusu ölecek gibi hisler birine körü körüne peşine gitmesi aşık olması iki kişinin bir birine düşman olması organlarda karıncalanma sesler duyma kendi kendine konuşma vehim vesvese malu hulya iç korkusu kalb ağrısı başta ağrı midede bulantılar bu büyünün etkileridir. Göğüste sıkışma hissi evlenecek adayların sebebsiz işlerinin bozulması çirkin gözükme uyku sorunu midede ağrılar belde kemiklerde sancı şiddetli baş ağrıları sevginin nefrete dönmesi sebebsiz kavgalar kadının kocayı kocanın kadını sebebsiz yere kötü görmesi her şeyden şikayet aşırı kanamalar eşle ilişkide başarısızlık bu kadında ve erkekte olur.
Organlarda tutulma sık sık hastalanma konuşma sıkıntısı görmede sebebsiz bozukluk saçma sapan konuşmak görünüme önem vermeme biri ile konuşur gibi duvara bakma odanın bir yerine odaklanma eşlerin aşırı bir birini istemesi hiç ayrı kalmamam isteği eşe körü körüne itaat hatasını görmeme birden bire tiksinti sebebsiz düşüp bayılmalar.
Büyü ( Muska ve Sihir) kağıt haline getirilmiş düğüm veya söz yazı bitki veya kemik kanla yapılan insanı hedef alınan kişiyi bedende aklında kalbinde tesiri görülen doğa üstü güçlerle zarar verme yöntemidir erkeği karısıyla kocasıyla ara acma veya ayırma düşman etme veya sevme sevdirmeye yöneltmeye etki için yapılmaktadır.
Bir hadiste beni zurayk kabilesinden lebiyd bin ağsam isimli biri peygamber efendimize s.a.v.büyü yaptı öyleki Rasullullah yapmadığı bir şeyi yapıyor hissi birgün kadar sürmüştür.ya aişe yanıma iki kişi geldi biri basucuma diğeri ayak ucuma oturdu biri diğerine neresi ağrıyor diye sorunca öbürü büyü yapılmış dedi kim yapmış diye sordu diğeri lebiyd bağsam dedi saç teli ve hurma kabuğuna dedi nerde bunlar diye sordu zervan kuyusunda orada büyünün yok olmasını sağladılar ve resulullah efendimiz üzerinden etkisi kalkmıştır. Dediler ki ey musa’ya önce sen asanı koy yada biz önce koyalım musa dedi siz koyun önce birden ipler ve asaları sihirden dolayı onlar canlıymış gibi göründü.