Büyü Bozma, büyü nedir,


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Büyü bozmaKuranı Kerimden büyü bozma ile ilgili ayetlerle rukye yapılır, (okunur) ve konu ile ilgili ayetler esmaül hüsnadan konu ile ilgili esmalar çekilir. Korunmak için yapılan eskiden en çok uygulanan düşmandan korunmak, düşman saldırısına karşı, silaha karşı olanıdır, kimi kabadayılar, düşmanlarına karşı kendilerini okutup kendilerini korumaya alırlardı.

Eskiden gelen bir inanca göre büyülenen insana ateşli silahlar etki edemez. Bu niyetle muska yazdırır hamayıl takınır, silahın etkisinden korunacağını düşünürdü. Değerli okuyucularım, büyünün varlığı kuranda ayetler ile belirtilmiştir ( Bakara 102 ) "Süleymanın mülkü hakkında şeytanların anlattıklarına uydular. Süleyman kafir değildi fakat şeytanlar kafirdiler. İnsanlara sihir öğretiyorlardı. Babildeki iki melek harut ve marut'a bir şey indirilmedi. Ve O ikisi' biz sadece bir imtihanız, kafir olmayın' diyerek kimseye bir şey öğretmiyorlardı.(Oysa (Hal böyleyken)) Onlar (şeytanlar) o ikisinden kadınla kocasının arasını ayıracak şeyi öğretiyorlardı.

Halbuki onlar (uydurdukları) o büyü ile hiç kimseye, Allah'ın izni olmaksızın, bir zarar verebilecek değillerdi. (Zaten) onlara bir zarar vermeyecek yarar da sağlamayacak şeyi öğretiyorlardı. Ve kesin olarak bildiler ki (biliyorlardı ki) onu (o sihri) satın alanın ahirette bir nasibi yoktur. Kendileri için sattıkları ne kötüdür. Keşke (hakkıyla) bilselerdi." büyü ile ilgili bir çok ayet vardır, en büyük örnek herkesin bildiği
muvazzetiyen sureleri  Felak ve Nas süreleri.

Büyü denildiğinde daima insanın aklına kötü işler gelmektedir. Sihir ise hokkabaz işidir. Elbette büyü yapmak günahların en büyüğüdür. iki kişinin arasını bozmak, aile içinde huzursuzluk yaratmak Allah c.c katında affı olmayacak işlerdir. Bunun yerine Vefk yapmayı yeğlemekteyim. Büyü konusunda ısrarcı olmayınız günaha girmek ve günaha ortak olmak çalışma alanım dışındadır.

Tek sevap olanı yapılmış bir büyüyü bozmaktır. Böylece büyülü, yani aslında acı çekmekte olan kimse bu durumdan kurtulur. Ancak büyüyü çözmenin de kolay olduğunu sanmamak gerekir. Bu herkesin yapabileceği bir iş değildir. Çünkü büyü yapan Tanrıya ortak koşmakta, (şirk işlemektedir) yani ortak olarak başka bir gücü göstermektedir. Bu da bağışlanmaz bir günahtır.Büyü yapan şeytanla işbirliği etmektedir. Şeytanın yardımıyla istediklerini elde etmektedir. Bu arada ilginç bir şeyi de açıklayalım: Allah'ü Teala, din kitaplarında kendi iradesi dışında hiç bir şey yapılamayacağını kesinlikle belirtmektedir. Hatta büyünün bile kendi istediği zaman tutacağı açıklanmaktadır. Yani her şey Tanrının isteğiyle olur. Bir büyüyü çözebilmek için de rasgele çarelere başvurmak tehlikelidir. Yine, herkes büyü çözemez. Çünkü buna gücü yetmez.

Büyü bozabilecek kimsenin belirli özellikleri, yetenekleri olmalıdır. Dini iyi bilen, ruhu çok gelişmiş, din bilgini diye adlandırabileceğimiz biri ancak büyüyü bozabilir. Böylece o kötü etkiyi ortadan kaldırır ve kendisi de zarar görmez.

Böylesine yetenekli olmayan birisi büyüyü çözmeye kalkarsa büyük zarar görebilir. Çok ağır bir güç aldığı için hastalanabilir, bir felaketle karşılaşabilir. Ama bu arada herkesçe bilinen büyü ve nazarı def eden basit usullerde vardır. Bunlar da hafif büyüleri ve kem gözü gidermek için yeterlidir. Ama şiddetli büyülerde bu basit usullerden sonuç alınamaz.
Fakat yapılan büyüleri bozma konusunda tecrübelerim dahilinde muzdarip olan kişi ve kişilere her zaman yardımcı olmuşumdur.
Büyü bozma veya vefk çalışması yaptırmak gibi konularda bana ulaşınız. Saygılarımla.