Büyü, büyüler, büyü çeşitleri, Büyü nedir ?


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.


Bütün büyü büyüler üç ana bölüme ayrılır; Eski çağlarda eski insanlar kötü ruhlardan kötü güçlerden kaçınma İyi ruhlara teslim olma. Büyü, büyüler ve büyü çeşitleri sırası ile böyledir. İkincisi doğa olayları karşısında daha üstün bir gücün yardımını dilemek insana yıkım getiren doğa olayını değistirmeye çalışmak kuraklık kıtlık fırtına gibi aile ve işlerini bozmak gibi bu iki tür büyüler yaşayan insanlar onları kuşatan doğa ile ilgilidir. üçüncü tür  ise ölülerle bağlantılı olan büyülerdir bütün büyülerde koruyucu gücün daha cok gök tanrılarından biri oldugu görülüyor.
Büyücü insan üstü bir gücün koruyuculuğuna sığınmadan edemiyor.

Bu onun yaptıgı büyüye etki kazandırmak toplum üzerindeki baskısını artırmak içindir. Bütün büyülerde insan üstü gizli güçlere sığınma onların yardımını dileme istenmeyen bir olayı önleme istenilene yönelme geregi vardır. mısır hint mezepotamya babil ülkelerinde anadolu da sonraki caglarda yunan roma uluslarında büyü bir toplum kurumu niteliginde idi. Büyüyü yöneten tanrılar tanrıcalar vardı aradan binlerce yıl gecmesine karsılık bu ülkelerde büyüye dört elle sarılınır fal açtırmalar Okunup üflenmeler yardımlarına sığınmalar Evliya dede gibi kimselerin gömüldüğü yerlere mum dikmeler yakmalar söndürmeler, okumalar, yakarmalar, yalvarmalar onların yardımını dilenmeler eski çağlardan kalma inanç izleri inanç kırıntıları.

Keldanilerin burçları bilmeleri gene onların yaşadıkları bölgede yıl ay gün düzeni (360-365 günlük yıl süresi on iki ay yedi gün) Önemliydi. Gökte on iki burcun oluşu daha sonraki dönemlerde gök varlıklarıyla ile dünya arasındaki olay bağlantıları fırtınalar sıcaklar soğuklar güneşin doğuşu batışı ayın doğup batışı bunlarla atbaşı giden yıldızlar. Büyüde etkili oluyordu.İlkçağ Doğusuyla Batısıyla bütün eskiçağ büyülerini benimsedi İran hindistan mısır mezepotamya anadolu yunan roma ülkeleri çin eski çağlardan kalan bütün büyü çeşitlerini uygulamaktan geri kalmıyorlardı. Krallar savaşa giderken büyücüden, falcıdan akıl alarak onların düşüncelerini soruyor öğrenmeye çalışıyorlardı tarihte bunun sayısız örnekleri vardır. Eski çağlardan beri en yaygın büyü türü sevgi ve aşk ile ilgi olanıdır.

Babilde sevgi ile ilgili büyülerin en ünlülerinin yapıldığı insanların yüreğine korku salındığı günümüze gelen yazılı belgelerden öğreniyoruz.Sümerlerden mısırlılarda sevgi ile ilgili büyüler çok yaygındı. Greklerde romalılarda öteki akdeniz uluslarında sevgiyi konu edinen büyü türü çok yaygındı . Hintliler iranlılar da büyü daha çok din konularını içerir nitelikteydi. Büyü bozma ancak kur'an2dan ayet ve sure okumakla olur yoksa büyü bozulmaz, büyüyü bozdum diyen yalan söyler büyü bozmak oyuncak deildirkur'an'daki konularla ilgili ayet ve sureler seçilir büyü bozulacak kişinin üzerine sağkulağına okuma süretiyle büyü bozma gerçekleşir.

Büyü Çeşitleri :1- Sevgililerin birbirlerine karşı yaptırdıkları büyüler. İnsanların arasını düzeltmek dosluk kazanmak sevgi ile muhabbetle aşık etmek ara bulmak küsleri barıştırmak için yapılan bir büyü şeklidir.
2- İnsanları birbirlerinden soğutmak için yapılan büyüler adavet sokmak toplumu halkı kısaca insanların bir araya gelmemeleri için yapılan bir büyüdür. 
3- Evlenen erkek veya gelini bağlamak için yapılan büyüler iki sevgili aşık insanların arasını açma maksadıyla yapılan büyü türüdür.
4- Düşmana zarar vermek, evini dağıtmak maksadı ile yapılan büyüler. İnsanların bir araya gelmemeleri için yapılır.
5- Bağlama büyüsü ( dil bağlamak, idrar bağlamak, akıl hastası etmek, uyku bağlamak, ölümüne büyü yapmak, bir mekanı evi boşaltmak ) için yapılan pis büyüler.
6- Soğutma büyüsü eşler, sevgililer ve dostları ayırmak aralarını açmak için yapılan büyülerdir bu şekil çok değişik büyü çeşitleride vardır.
7- Aşk büyüsü bir kişiyi ( bay ya da bayan ) kendine aşık etmek için yapılan büyü türüdür.
8- Alış veriş büyüsü, ticarette başarısızlık için yapılan büyü çeşitleri.

9- Karı Kocayı ayırma büyüsü, Eşleri ayırmak maksatlı yapılan büyü türleri.
10- Aşırı kanama büyüsü.
11- Erkeğin ve kadının bağlanması, birbirlerinde nefret etmesi sebesiz yere,veya olağan dışı bağlılık.
12- Hastalık büyüsü.
13- Delirtme büyüsü.
14- Muhabbet büyüsü nedir sevgi aşk için yapılan büyü.
15- Ak büyü,
16- Kara büyü,
17- Kırmızı büyü.
18- Antik Roma'da yapılan büyüler.
19- Doğuda büyü.
20- Keldanilerde büyü.
21- Canbar Aşk büyüsü.
22- Ruhlarla yapılan gideni çevirme büyüsü.
23- Cinlerle yapılan insana musallat edip onu bağlamak için yapılan büyüler.