A harfi ile başlayan rüya tabiri


Medyum

ve medyumluk hakkında tüm merak ettiklerinizi, cevap bulamadığınız tüm sorunlarınızı bana buradan sorabilirsiniz.
Medyum Kenan Teke sizlerin mutluluğu amaçlı olarak gelecekten hissiyat yapmakta ve sizlere bilinmeyeneleri söylemektedir.

 Aba: Rüyada abadan (libas) yapılmış bir elbise giymek, yoksul bir duruma düşülebilecek kederli ve üzüntülü bir dönem yaşanabileceğini belirtir. Renkli aba giyilmesi, hayırlı bir haber alınabileceğini, yırtık bir aba ise, yakın bir gelecekte maddi kazanç belirtir.Rüyasında üzerine bir (libas) aba giymis oldugunu görmek, ferah bir kazanca ve mutluluğa işarettir.
Abajur: Rüyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir.
Abanoz: Rüyada abonoz ağacı veya abonozdan yapılmış eşyalar görülmesi, çok inatçı ve huysuz biri ile evlilik veya iş ortaklığı yapılacağını belirtir.
Abla: Rüyada kendi ablasını görmek, yakında iyi bir haber alacağını veya bekarsa evlenebileceğini belirtir.
Abese Süresi :Abese suresini rüyasında okuyan veya dinleyen kimse, asık suratlı olup, herkes tarafından kerahetle, tiksintiyle karşılanır. Kendisi herkesi hakir görerek gururlanır, büyüklük gösterir, fakirlere ve düşkünlere karşı hayrı dokunur ise de, bu hali onları incitir. Rüyada Abese suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; çok sadaka ve zekat vermeye ve doğu tarafına yolculuğa işarettir.
Abdest: Rüyada abdest alınırken görülmesi, o kişinin o dönem yaşadığı maddi ve manevi sıkıntılarınınortadan kalkacağını belirtir. Abdestin bozulması ise, bir dönem geçici sıkıntılar yaşıyacağını belirtir.
Abdesthane: Rüyada bir abdesthane görülmesi, önemli bir işin veya sorunun yakında çözüleceğini belirtir.
Acuze: Rüyada ihtiyar ve çirkin bir kadın görmek, evlilik hayatında sıkıntıyı belirtir üzüntülü bir hayattır.Rüyada çirkin, acuze tabir edilen yaşlı kadın görmek, uzun ömre işarettir. Acuze kadından bir masal dinlediğini görmek bir ev kadını ise kocası ile aralarında küçük bir ağız kavgası geçeceğine, erkek ise amirinden söz isteyeceğine, öğrenci ise öğretmeninden azar işiteceğine delalet eder. Acuze kadının kendisine bazı nasihatlarda bulunduğunu görmek, yukarıdakilerin aksi ile yorumlanır.
Açlık: Rüyada açlık çekmek, maddi konularda kazanç sağlıyacağını belirtir. Bir çocuğu, dilenciyi veya bir hayvanı doyurmak hayırlı bir iş yaparak, manevi kazanç sağlıyacağını belirtir.Rüyada acıkmak ve doyuncaya kadar yemek hastalıktan kurtulmaya ve bolluğa işarettir. Rüyada acıktığını görmek ve doyana kadar yemek yemek hastalıktan kurtulmaya, doyulmazsa hastalığın uzayacağına işarettir.
Ada: Rüyada ada görmek, bekarlar için güzel bir aşk yaşıyacağını, evliler için evlilik içi maddi veya manevi sıkıntıyı belirtir. Orta yaşlılar için, iş değişikliğini de belirtebilir. Ada da gezinti, o sırada çok istediği bir işin gerçekleşmiyeceğini, ada da fırtına, üzüntü ve acı yaşanacağını belirtir. Ada da yanardağ görmek, yakınlarınlarınızdan bir kötülük göreceğinizi, adanın batması ise, bir kız çocuğu doğacağını belirtir.
Adam: Rüyada tanımadığı bir adam ile konuşma, yeni ve iyi bir arkadaşlığı, kavga etmek, ev içinde bir sıkıntıyı, öldürmek, eski bir düşmanlığın canlanması veya bir dedikodu yüzünden sıkıntıya düşmeyi belirtir. Adama yiyecek vermek, hafif bir sağlık bozukluğuna, bir şey almak, ciddi bir hastalığa, iyilik etmek, yakın çevrede bir sıkıntıya işaret eder. Adama para vermek, cansıkıcı bir dedikoduyu, para almak, emeğinin karşılığı çok büyük bir para kazanılacağını belirtir.
Adem Peygamber: Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, hayatında o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir.lk insan ve ilk peygamber olan Adem Aleyhisselamı görmek değişik şekillerde tabir edilir. O’nu görmek günah işleyip sonra tövbe etmeye, Bir büyüğüne karşı gelmeye, O’nunla konuşmak ilim sahibi olmaya, Düşmanının sözüne kanarak aldanmaya ve zarara uğramaaya, Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan o olduğu için tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, Uzak yerlere yolculuk yapmaya.Rüyada Adem peygamber niyetine kutsal bir kişi görmek, o dönemde olmasını istediği birçok şeyin gerçekleşeceğini belirtir. Adem Dünyada ilk rüya gören ve bunu ilk defa yorumlayan olduğu için tabir ilminde başarılı olmaya, Hacca gitmeye ve dostları ile bir araya gelmeye, uzak yerlere seyahate çıkmaya işarettir.
Adiyat Suresi:Rüyada Adiyat süresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; Allahu Tealayi çok zikretmeye, uzun ömre, hayır ve iyilik yapmaya işarettir. Ibni Kesire göre; rüyasında Adiyat suresini okuyan veya dinleyen kişi, Peygamber (s.a.v.) Efendimizin ashabına yakın olur. Gazaya gider. Güzel atları sever ve at sahibi olur malı olur.
Adliye Binası: İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanır.Adliye görmek hayırlı değildir. Bir adliye binasında bulunduğunuzu ve bazı kimselerle mahkemelik olduğunuzu görmek, sağlığınızda bazı bozukluklar olduğuna; mutlaka bir doktora başvurmanız gerektiğine veya işlerinizdeki aksaklıklar için bir maliyeci uzmana danışmanız lazım geldiğine delalet eder.
Ağaç: Rüyada meyva ağacı görmek, isteklerin gerçekleşeceğini ve maddi kazancı belirtir. Yapraksız ve kuru bir ağaç görmek, isteklerin gerçekleşmiyeceğini belirtir. Çok yapraklı ağaç ise sağlık ve mutluluk belirtir.
Ağarmak: Saçların ağarmasını görmek, maddi kayıbı belirtir. Bir kadının saçlarının ağardığını görmesi, aldatıldılğını belirtir.
Ağrı: Rüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.
Ahcı: Bolluk, refah ve mutluluğa işaret eder. Ayrıca beklenmedik bir yolculuğu da belirtebilir.
Ahiret: Rüyada ahirete gitmek, uzun ve yararlı bir yolculuğu belirtir. Ahirette bulunmak, tüm çabalarının karşılığını alacağını büyük bir iyilik ve mutluluğa kavuşulacağını belirtir. Ahiretten kovulmak, mal, mülk bazen de can kaybına işarettir.
Ahkaf Suresi:Rüyasinda bu süreyi okuyan kimseye ölüm meleği güzel surette gelir ve ona merhametli olur .Bu sureyi şerifeyi rüyasında okuyan veya okunduğunu gören ve işiten duyan kimse, anne ve babasinin emirlerine karşı gelmez Allahu Tealadan korkar. Herkese, özellikle akrabalarina yardım eder. Bu kişi garip esrarlari kesfeder kesfi açılır. azrail aleyhisselam ona çok güzel bir şekilde davranır.rüyaları gerçek olur.
Ahtapot: Rüyada ahtapot görmek, girişilecek birden fazla işte büyük başarılar elde etmeyi belirtir. Rüyada ahtapot, içinden çıkılmayacak, güç, karmaşık iştir.
Ahzap Süresi:Ahzab suresini rüyasinda okuyan veya dinleyen kimse, dost ve akrabalarina haset edici olur. Rüyasinda enbiyadan birini görür, bilmedigi bir yerden yardim alir. Ümit etmedigi bir haberle karsilasir. Bir baska rivayete görede: Rüyada bu süreyi veya ondan bir ayeti okudugunu görmek, takva sahibi olmaya, kabir azabindan kurtulmaya, batildan uzak durmaya ve salihleri sevmeye isarettir.
Akarsu: Rüyasında herhangi bir su akıntısı görmek, maddi kazanca işarettir.Dereden nehre kadar bütün akarsular tertemiz, saydam ise bütün dertlerin geride kalacağına işarettir. Aynı zamanda bilgi, kültür, hikmettir. Rüyada akarsu görmek,hayatla ilgilidir. Rüyada akar bir suyun başında olduğunu görmek, hayatının düzgün bir şekilde pürüzsüz olarak sürecegine işarettir
Akik: Sağlık ve uzun bir yaşantının işaretidir.Saf ve beyaz akik taşı bedenen ve ruhen güzel kadına, Böyle bir taşı olan yüksüğü takmak, saliha ve güzel bir kadınla evlenmeye, bereketli bir işe ve sünnete uygun yaşamaya, Sıradan ve fazla
kıymetli olmayan akik taşı tüccar biri ile dostluğa, Birçok akik taşına sahip olmak mal ve nimete delalet eder.
Akraba: Sana dost olan akrabayı görmek emniyetli güvenli, esenlik ve huzura; Akrabayı sevinçli görmek sıla-i rahmi yerine getiriyor olmaya, üzüntülü görmek bu önemli görevi aksatıyor olmaya delalet eder. akarabayı ziyaret Sıla-i Rahimdir. Uzak akaraba yakında kötü bir haber alacaksınız demektir. Yakın zamanda üzücü bir haber gelecek . Hastalarınızdan dolay işlerinizin bozulacağına bu durumundan sağlığınızın etkileneceğine işarettir.Rüyanızda bir akrabanızı gördüyseniz, yakında kötü bir haber alacaksınız.
Akrep: Rüyada akrep görmek, kötü ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep sokması, ağır hastalık veya ölüme işarettir. Akrep öldürmek bir kötülükten kurtulacağını belirtir.
Akşam(Gece): Akşamı gören ve sonra aydınlanır ve güneşi görürse bu kaç kez tekrar ettiyse kısa zamanda memleketinden göç eder ve gider yaşadığı şehri terk eder.Rüyada akşam (yatsı) vakti yalan söylemek, hile yapmaya,insanların arasına nifak sokmaya döğüştürmeye, sonu belli olmayan bir iş yapmaya işaret eder.Rüyada akşam olduğunu gören bir kimsenin hayatında bir değişiklik olacağına,bulunduğu yerden uzaklaşarak başka bir kente ve hatta memlekete yerleşebilir.
Aktör: Rüyada film veya tiyatro aktörü görmek, kendisinin veya yakınının devlet veya bir kurumdan her hangi bir kazanç elde edeceğine işarettir.
Aktrist: Rüyada aktrist görmek, maddi kayıba uğrayacağını gösterir.sahnede görülmesi ise, rüyayi görenin kötü bir işe
düseceğine işaret sayılmıştır.Rüyada aktris görmek, planladığınız herhangi birşeyde başarılı olacağınıza, sahnedeki bir akstrisi görmek büyük bir sefalete düşüleceğine işarettir demişlerdir.
Ala Süresi: Bu sureyi rüyasinda okuyan veya okundugunu görüp dinleyen kimse, ibadetle mesgul olur. Dili, Allahü Teala’yi anmaktan bir an geri kalmaz. Sik ,sik rüya görür ve çogunu hatirlamaz. Basladigi zor isler kolay olur. Unutkan biri oldugundan, çok kere duyduklarini ve gördüklerini unutur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Ala süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; çok tesbih etmeye, islerin yolunda ve kolay olmasina, ahireti dünyaya tercih etmeye isarettir.
Alak Süresi: Rüyasinda Alak suresini okudugunu veya okuyan bir kimseden dinledigini gören kimse, Allahu Teala tarafindan Kuran hükümlerine göre riziklanir. Düzgün konusan biri olarak meshur olur. Ameli ve ahlaki güzel ve tevazu sahibi olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada Alak süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; Kur’ani Kerim ögrenmeye ve tefsir ilmine, yazi yazmaya ve mütevazi olmaya isarettir.
Alev: Rüyada harlı bir alev görmek, önceleri kötü giden bir işin sonradan düzeleceğini gösterir. Alevle bir yerinin yanması, tıbbi bir operasyona işarettir. Yangın alevi, iyi bir haberin işaretidir.Rüyada alev görmek Allah (C.C) Hazretleri tarafindan bir uyarmadir. Böyle bir rüyayi gören dünyada isledigi günahlari affettirmek için daima dua etmeli ve tövbeye varmalidir. Bir baska rivayete görede: Rüyada ates görmek, müjde, korku, harp, azap, hapis, zarar, günah ve berekettir. Ses çikararak agaçlari yakan alev ve kivilcimli ates gören yaktigi miktarca bir alimin ölümüyle orada çikacak fitnedir.
Alabalık: Rüyada alabalık ile ilgili herhangi birşey görmek, beklenmedik bir maddi veya manevi kazancı belirtir.
Rüyada bir tatlı su balığı yani alabalık görmek, habere işarettir. Bir başka rivayete görede ise rüyasında alabalik
avladığını gören kimsenin, sarışın bir kimse ile evlenerek yuva kurmasına işaret eder. Alabalik yemek ise, çok kismetli
bir ise baslamaya işaret eder.
Alışveriş: Rüyada alşveriş yapılması, kazançlı bir döneme girildiğini belirtir.Bir şey satmak yahut almak, satılan veya alınan şeye nispetle kişinin kazanacağı hayır ya da şerdir. Ev satın almak evlenmeye, toprak satın almak evlenip çoluk
çocuk sahibi olmaya, Ağaç satın almak faydası sürekli olan bir işe, Elbise satın almak uzun ömmre, Peşin para ile veresiye mal almak rızkı yenilemeye delalet eder.
Ali Ebu Talib (Hazreti Ali): Rüyada Hazreti Ali’yi görmek çok iyi bir rüya olarak yorumlanir. Onu görmek müjde haberidir.
Hz. Ali efendimizi görmek, düsmanlara galip gelmeye, dinde kuvvete ve cömertliğe işaret eder. Bu rüyayı alim birisi görürse ilminin artmasına da işaret eder. Rüyada Hz.Ali (r.a.)’yi görmek, düsmanlara galip gelmeye isaret eder. Rüyada Hz.Ali (r.a.)yı gören kimse, ilim, bol rızık, secaat (cesaret) ve takva sahibi olur. Hz. Ali (r.a.)’nın diri oldugunu gören kimseye, halk tarafından hased edilir. Emirleri yerine getirilir ve sünneti seniyyeye ittiba eder.Bir kimse rüyada, Hz.Ali (r.a.)’yi yasli ve silahlı olduğunu görse, rüya sahibi büyük bir rütbeye erisir. Hz.Ali (R.A.)’yi otuz yaşını geçmis bir vaziyette gören kimsenin, işi saglam olur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (r.a.)’yi Müslümanlarin bulundugu bir şehirde üniformasiyla görse, o şehrin halkı arasinda kılıç veya sözle bir fitne düser. Rüyada Hz.Ali (r.a.)’yi, ellerinin boyali oldugunu gören kimsenin evladi kendisine yardimda bulunur. Hz. Ali (r.a.)’nın savastığını gören kimse, evladina yardımda bulunur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (r.a.)’nın bir yerde oldugunu görse, orada fitne çikar.
Ali İmran Süresi: Rüyada Ali îmran suresini veya bu surenin bir kısmını okuduğunu yahut okunduğunu gören, Ebu Bekir (r.a.) hazretlerine göre, akraba ve dostlari arasinda kismeti az olur. İhtiyarlığında çocuğu olur. Çok yolculuk eder. Halk arasında sevilir ve her türlü fenalıklardan uzak kalır.îbn-i Sirin’e göre ise, halk arasinda sevimli, kötü hallerden kaçınan biri olarak yorumlanıyor. Kirmani ise, rüya sahibi İslam dinine bağlı olarak ölür ve gömülür. Evladi yoksa Cenabi-i Hakk (c.c) ona bir evlat ihsan eder, diyor. Cafer-i Sadik dininde ve hareketlerinde dogru, halk arasında makbul ve aziz, dünya ve ahirette affa mazhar olur, buyuruyor. Bir baska rivayete görede: Bu süreyi veya bu sürenin bir kismim rüya da okuduğunu görmek, o kimsenin ailesi arasında fazla durmamasına veya çok yolculuk yapmasına işaret  eder.Bazi tabirciler bu rüya seçkin, masiyetten art ve hizmet ehli bir kimseye işaret eder demişler
Altın: Rüyada altın ile ilgili herhangi birşey görmek, maddi, manevi ve sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini gösterir.Altın bulmak zarara uğramaya, gam ve keder , Eski sikkeler bulmak sevinç ve memuriyete, Kadının altın dan mamul ziynet eşyası takınması sevinç ve kendine güvene, Damgalanmış, işlenmiş bir altını olmak ev almaya, değerli insana, Böyle beş altın görmek beşş vakit namaza, Altın para kişide bulunan emanete, Altın bilezik takmak ele geçecek mirasa, kadın için evlenmeye, Bazen altın iyi niyete, samimiyete, inanılacak söze ve hayırlı anlaşmalara delalet eder.
Ankebut suresi: Bu sureyi şerifeyi veya bir kısmını rüyasında okuyan veya okuyandan dinleyen kimse eceli gelinceye kadar Allahu Tealanin muhafazasındadır. Hasta ise sifa bulur, düşman şerrinden emin bulunur.Bazi kere de bu rüya, yalnizlikla imtihan edilmeye ve sabrından dolayi müjdelenmeye işarettir.
Anahtar: Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine,kadınlar için, aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlıyacak bir işe başlanacağına işarettir.
Anne (ana): Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Annesi ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kaybı işaret eder.Anne olduğunu gören bir kadın büyük bir sıkıntıdan kurtulur. Annesini öpen insan, ona hemen kavuşur. Anne hayatta değilse sevilen birinin geleceğine işarettir.Annenizi rüyanizda görmek büyük bir müjde ile yorumlanir.
Araf Suresi: Araf suresini veya bir kısmını rüyada okudugunu veya okunduğunu görenin, halis dindar olduğunu ve sonunun hayır olacağını İbn-i Şirin söylüyor, ibn-i Kesir ise, bu rüyayi görenin, düsmanına üstün geleceğini beyan ediyor. Cafer-i Sadik ise söyle diyor: Bu rüya sahibi her zaman Allahu Teala hazretlerinin rızasını alır. Duası kabul edilir. Nafi ve Kirmani de ayni düsüncededirler. Abdulgani Nablusi ise, rüya sahibi dindar ve imanli olur, bir yolculuğa çıkarak tez bir vakitte döner. Şeytan şerrinden emin ve düşman zulmünden uzak kalır, şeklinde yorumluyor. Bir başka rivayete görede: Rüyada A’raf süresini okuduğunu veya üzerine okundugunu görmek; ilme nail olmaya.dinin saglam olmasına işarettir. Bazen de rüyada bu süreyi okumak; şeytanin hilesinden emin olmaya, ahirette Hazret-i Adem Aleyhisselamin sefaatine ermeye işarettir.
Asr suresi: Cafer-i Sadik’a göre: Asr suresini rüyasında okuyan veya dinleyen kişi sabırlıdır, İşlerini zorlukla yürütür, fakat sonunda kolaylık görür. Ticaretle ugrasırsa malı artar ve rızkı bol ve bereketli olur. Bir başka rivayete görede Rüyada Asr Suresini okuduğunu görmek; müjdeye, kazanç ve menfaate, düşman üzerine galibiyete, sabırlı olmaya ve hak olanı tavsiyeye işarettir.
Aşk: Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, erkek için sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna, kadın içinse, tehlikeli bir rakibi olduğuna işarettir.
At: Rüyada herhangi bir şekilde at görmek, iyiye işarettir. İş hayatında yükselme, aşk hayatında iyi gelişmeler, maddi ve manevi isteklerin yerine gelmesine işarettir.
Avuç: Avucun temiz olması faydalı ve karlı işlerle uğraşmak anlamındadır. Alkışlamak hoş vakit geçirmek mutluluğun işaretidir.Rüyada avuç açmak uğurdur. Açılan avuç temiz ve aydınlıksa dilekler çabucak kabul olunacaktır.
Avukat: Bir düşünceyi yahut durumu açıklamakta güçlük çekmeye, İçine düşülen sıkıntıdan kurtulmaya yahut herkesin borusunu öttüren ve sadece kendini düşünen insana delalet eder.İçinde bulunduğunuz durumda hareketlerinize dikkat etmelisiniz, Düşünmeden hareket ettiğiniz takdirde çok büyük zararlara karşılaşabilirsiniz demektir.
Ayakkabı: Yeni bir ayakkabı almak veya ayakkabısını kaybetmek, sıkıntılı günlerin belirtisidir. Rahat ve uygun bir ayakkabı bulup giymek, sonunda huzura kavuşulacak bir döneme işarettir.Rahat ve güzel ayakkabı hayır ve berekete, güzel geçime ve dünya rahatlığına, Dar ayakkabı gam ve kedere, sıkıntı ve zorluklara delalet eder.
Aydınlık: İlim ve elçiye, iç huzuru ve hidayete, iman etmeye, feraset ve uyanıklığa, borcu ödemeye, her çeşit sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder.Hayallerinizin gerçekleşeceğine isteklerinizin olacağına işarettir. Rüyada kendisini aydınlık bir yerde gören kimsenin hayatında huzur verecek şeyler vardır.
Ayetel Kürsi: Bu ayeti okuduğunu ya da okunulduğunu görmek belalardan emin olmaya, maksadına ermeye, evde hasta olan varsa iyileşmesine, şeref ve itibar sahibi olmaya, güçlü hafızaya ve zeki olmaya delalet eder. Rüyasinda Ayet’ül- Kürsi’yi okudugunu veya okuyanı dinlediğini görmek, dünya afetlerinden emin ve muhafazalı olmaya, muradının hasıl olacağına, ömrünün uzunluğuna delalet eder. Hasta ise veya hastası varsa iyileşir. Kirmani ise, halk nazarında kadir ve kiymetinin artacağına, onlar arasında saygı göreceğine delalet eder, derken; Caferi Sadik ise ; Dini bütün ve zeka sahibi olacagina delalet eder, buyuruyor
Ayeti Kerime: Rüyada kuran görmek, iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Çok güzel bir rüya olan Kuran görmek rüya sahibinin allah tarafından iyi korunduğunun işaretidir. Hasta bir kimse rüyasında Kuranı Kerimi görürse,
hastalıktan kurtulur. Kuranı Kerimi satın aldığını görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur.Mushaf-ı Şerifi görmek ilim ve hikmete, mirasa, emanete, hüküm ve kuvvete, helal rızka aydınlık ve dosdoğru istikamete, dünya ve ahirete ait bütün meselelerin bağlı bulunduğu kanun ve prensiplere işarettir.
Ayna: Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.Aynaya ya da su yüzüne bakarak kendi yüzünü görmek evlenmeye ya da çocuğa, Aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya, Aynanın güzelliği kadının güzelliğine, kırılması kadının ölümüne, çirkinliği çirkin kadın veya erkeğe, Temiz vanaya sevinçle bakmak sıkıntıdan kurtulmaya, Gümüş ayna mihnet, altın ayna dince güzelliğe, Kirli ve lekeli ayna kalbin bu hallerine, Kadının aynada kendini erkek suretinde görmesi oğul evladına, kız siması ile görmesi kız çocuğuna ayna bazanda yolculuğa işaret eder.
Ayva: Rüyada ayva görmek, kişinin içinde bulunduğu duruma göre, hastalık, hastalıktan kurtuluş, yolculuk, doğum, işte başarı ve kazancı işaret eder.Hasta için sıhhate, Sağlıklı kimse için hidayete, tüccar için kazanca, Ham ayva hastalık ve hoş olmayan işlere, Olgun ayva güzel, ünlü bir kadına, Kadının ayva yemesi güzel bir çocuğu olmasına, Ayva kompostosu ve reçeli kolay elde edilen rızka delalet eder
Azık: Rüyada azık torbasından bir seyler çikarmak veya torbaya bazi yiyecekler koymak, bir yerden bir kismet alacağına işarettir. Aziginin azaldığını veya bittiğini görmek, kısmetinin darlığına delalet eder. rüyasında bir kimsenin yolculuğa çıkma hazırlıkları yaptığını ve bu arada kendisine yol azığı hazırladığını görmesi, büyük bir tehlike içinde olduğuna ve çok dikkatli olmasına yorumlanır.
Azrail (a.s) :Büyük ve yüce meleklerden biri olan Azrail'i (a.s) rüyada görmek, eger güler yüzlü görülmüs ise, uzun bir ömür yasayacağına asık suratlı olarak görülmüş ise, günahlarinin çok olduğuna ve tövbe etmesi gerektiğine işarettir. Azrail'i çok hiddetli görmek ölümünün yakın olduğuna delalet eder. Rüyada Azrail'in elini öptüğünü görmek, bir büyük mirasa konacagina onun yüzünün değistiğini görmek, kadir ve kiymetinin yüksek olduguna ve Cenabi Hakk katinda makbul bir kul olduğuna yorumlanır. Bir başka rivayete görede Rüyada azrail aleyhisselamı güler yüzlü görmek, şehid olmaya işaret eder. Öfkeli bir halde görmek ise, tevbe etmeksizin ölmeye işaret eder. Rüyada azrail aleyhisselam ile gürestiğini veya ona galip geldiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Azrail aleyhisselamın kendisine galip geldigini gören kimse ise, ölür. Bazi tabirciler, rüyada azrail aleyhisselamıgören kimse, lüzumlu olan bir ise girer, dediler. Bazi tabirciler ise, o kimsenin bu rüyasi büyük bir korkudur, dediler. Ya da o kimsenin eliyle büyük işler meydana gelir. Azrail aleyhisselamın elini öptügünü gören kimse, bir mirasa konar. Azrail aleyhisselamı görmek, cemiyeti dagitma ve hiç bir kimseyi himayesi altinda tutamamaya, hastaların ölmesine, binalarin yıkılmasına, yangın çıkmasına, korkunç haberlere işaret eder. Azrail aleyhisselamı görmek, bazen de borçlara, kazancin durgunluğun, işsiz kalmaya ve çalısmamaya işaret eder, Azrail aleyhisselamı görmek hapse, halkı bozmaya, ilmi unutmaya, namaz kilmamaya, zekat vermemeye ve yapılması gerekenleri yerine getirmemeye işaret eder.